Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem fizycznych wydań albumów z muzyką do gier wideo, czy tylko słuchasz cyfry, to tutaj znajdziesz informacje odnośnie premier, które warto przesłuchać lub kupić dla kolekcji.
Jest jeszcze nadzieja w kolekcjonerach oraz słuchaczach doceniających fizyczne formaty muzyki.
Nie tak dawno wspominaliśmy na łamach naszego serwisu o problemie, z jakim boryka się rynek płyt winylowych, ale niebawem może to też dotknąć nośników płyt CD na rzecz streamingu. Na szczęście jest jeszcze nadzieja w kolekcjonerach oraz słuchaczach doceniających fizyczne formaty muzyki. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was skromną listę premier longplayów, obok których nie możecie przejść obojętnie.
Brytyjska wytwórnia Data Discs po blisko rocznej przerwie powraca z nowym wydawnictwem w postaci muzyki do gry Shadow Dancer: The Secret of Shinobi, a tym samym kontynuuje misję wskrzeszania klasyków 16-bitowych na czarnych krążkach.
Muzyka do filmu „Dobry, Zły, Brzydki” w reżyserii Sergio Leone wyznaczyła zupełnie nowy kierunek brzmienia filmów o Dzikim Zachodzie. Być może oprawa dźwiękowa do Desperados 3 nie jest najlepszym przykładem, jak powinien brzmieć w grach Dziki Zachód, niemniej kompozytorzy postawili na oryginalność, która finalnie się opłaciła.
Jedna z ubiegłorocznych pozycji, która zdobyła uznanie wśród graczy za swój niebagatelny styl oraz mroczną stylistykę muzyczną, po wielu tygodniach nareszcie otrzyma wydanie płytowe.
Inon Zur powraca w wielkim stylu dzięki skomponowanej przez siebie muzyce do kolejnej odsłony Syberii – gry, która znana jest szerszemu gronu graczy dzięki swojej specyficznej oprawie wizualnej, a także dźwiękowej.
W 2018 roku, muzyka do gry Celeste skradła serca wielu słuchaczy, tak więc było tylko kwestią czasu, kiedy dostaniemy soundtrack. Od premiery oficjalnego wydawnictwa oraz pobocznych publikacji minęły trzy lata, w związku z tym wytwórnia płytowa Ship to Shore Media postanowiła wydać w jednym pudełku pełną kolekcję utworów.
Po wielu kompilacjach albumów Final Fantasy utrzymanych w stylistyce jazzowej, japońska wytwórnia płytowa zaproponowała słuchaczom aranżacje utworów pochodzących z Chrono Triggera, jednej z najbardziej kultowych pozycji ze studia Square Enix.